نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

Atelier Lulua: The Scion of Arland Switch

توسطدرپنجشنبه ۱۶ خرداد ۹۸
 

اگر شما بررسی خود را برای Atelier Lydie & Suelle: Alchemist ها و نقاشی های مرموز مطالعه می کنید، پس ممکن است به خاطر داشته باشید که این سه گانه آرلند بود که من را شکست داد. من نمی توانستم از این واقعیت که Gust می توانستم مجموعه ای را باهوش و سرگرم کننده کنم، اما همه چیز را با محدودیت های زمانی مواجه می کردم.

صادقانه، آن را مانند شوخی متوسط ​​احساس می کنید؛ یکی از این همه بی رحمانه با این واقعیت که محدودیت های زمانی بسیار تنها بخش هایی از سه گانه اصلی بود – Atelier Rorona، Totori و Meruru – باعث شد که مسئله واقعی را حل کنم. شخصیت ها؟ آنها را دوست داشتند بازی اصلی تا حدودی استاندارد است اما هیچ شکایتی ندارد کیمیاگری؟ عالی. محدودیت های زمانی؟ عبور. بنابراین من برای پنج سال طولانی، کمپانی Atellier انجام دادم.

بنابراین آخرین چیز از ذهن من، زمانی که Koei Tecmo تایید Arland Trilogy خواهد آمد به سیستم عامل های مدرن امکان ادامه است. من فکر کردم “زمان برای سه گانه جدید” “ما به زودی به عنوان سالگرد دریافت می کنیم، در حال حاضر فرصتی عالی برای Gust است تا همه چیز را در طول تاریخ گسترده ای از Atelier یاد بگیریم و تازه شروع کنیم.”

و معلوم می شود من مرده اشتباه است: ما دوباره در Arland. اما میدونی چیه؟ من خوشحالم که ما هستیم، چون بازگشتم در آللیو لوووا: اسکای آرلند یکی از شادمانی است.

Atelier Lulua، مانند پیشینیانش، از موسیقی متن تا زیبایی شناسی کلی، حباب با جذابیت دارد. با این حال، بر خلاف پیشینیانش، این بازی طراحی شده است تا همه بتوانند آن را تجربه کنند.

در کوتاه مدت: Lulua بسیار قابل دسترسی است.

می خواهید بر روی یک سنتز خم کن بروید؟ نگران نباشید، محدودیت زمانی وجود ندارد مشکل در درک مکانیک خاص چیست؟ یک سری راهنماهای در منوی مکث وجود دارد. نیاز به رفتن به جایی سریع؟ از عملکرد سریع سفر در شهر استفاده کنید. نگران هزینه های اقلام خود هستید؟ هنگامی که برخی از ویژگی های قفل شده اند، به زودی خودتان را در آن می بینید.

هیچ بخشی در این بازی وجود ندارد که در مقایسه با ورودی های گذشته طراحی شده باشد. البته هنوز هم پیچیدگی زیادی وجود دارد، فقط این که تازه واردان مجبور نیستند موهایشان را قبل از رسیدن به آن قسمت ها تحریک کنند.

با این حال، در حالی که گیم پلی با تازه واردان در ذهن طراحی شده، همان را نمی توان برای روایت کلی گفت – این فقط برای بازیکنان با تجربه است.

در واقع، اجازه دهید من را روشن کنید: هر کسی می تواند روایت Atelier Lulua را درک کند، اما تنها بخشی از آنها قادر به درک کامل آن خواهند بود.

این بازی تقریبا هفت سال طول می کشد پس از پایان سه گانه اصلی، به طوری که بسیاری از شخصیت های شخصیت اصلی Elmerulia “Lulua” Frixell در طول بازی در دیدار خواهد شد اولین بار برخورد برای تازه واردان، این جلسات reunions برای همه چیز دیگری

Piana ممکن است فقط معلم Lulua به تازه واردان باشد، اما هر کس دیگری او را به عنوان دختر ۱۳ ساله ای که از تاتوی خورده شده است، نجات خواهد داد. در همین حال، کینا سویا تنها به عنوان تازه واردین به عنوان مدافع انجمن صنفی در آرلز می آید، اما بازیکنان با تجربه می دانند که او در واقع بهترین دوست مروو است. حتی اهمیت Rorona Frixell، مادر Lulua، بر سر یک تازه وارد وارد خواهد شد.

در عوض، چنین بازیکنان باید اعضای جدید بازیگران را برای ایجاد وابستگی به یکدیگر متوقف کنند. آنها به هیچ وجه بد نیستند و من به سرعت متوجه شدم که با Lulua دوست داشتنی ملاقات می کنم که تنها رویای آن است که به یک کیمیاگر تبدیل شود و به شهرت مادرش برسد، همراه با مراقبت Eva Armster که می تواند شیرین باشد مثل آب نبات در یک لحظه ای و همانطور که در آینده دچار ترسناک می شود، اما آنها یک اقلیت از بازیگران را در یک بازی نشان می دهند که به شدت به نوستالژی ختم می شود.

هیچ کدام از این ها نمی گویند که تازه واردان باید سه گانه اصلی را بازی کنند – آنها می توانند، و آن را هر چند خوب انجام می دهند. خوشبختانه روایت تنها منطقه ای است که تازه واردان در معرض خطر واقعی خود قرار می گیرند. در مقایسه با بازی گیم پلی هسته ای Aellier Lulua، در مقایسه با بازی فقط خوب است.

سفر Lulua برای مطابقت با توانایی کیمیاوی مادرش او را از یک قاره به سوی دیگر می برد، از سه مرکز اصلی و تعداد زیادی مکان مانند قلعه خراب شده و ویرانه های پیشرفته تکنولوژیکی بازدید می کند.

صادقانه، هیچکدام از این زمینه ها در بخش گرافیک ارزش خرید ندارند (اما آنها بهبود می یابند)، اما آنها به اندازه کافی طراحی شده اند و به اندازه کافی متنوع هستند تا از یکنواختی جلوگیری شود که ناگزیر می شود چون Lulua مکررا منابع خود را خشک می کند.

و بسیاری از راه های او می تواند در مورد انجام این کار وجود دارد، اما سریع ترین روش است که به سادگی با دست یا چیزی را با میله اش را smacking. با این حال، هنگامی که مأموریت ها و دستور العمل های او برای مواد نادرتر مورد نیاز است، او باید از ابزارهای ویژه مانند بمب ها، چنگک ها، شبکه های حشرات و کلاهک ها استفاده کند تا بتواند آنچه را که می خواهد انجام دهد.

با این حال، مواد زیادی وجود دارد که حتی بمب قادر به دستیابی به آن نمی شود، بنابراین Lulua باید برای آنها مبارزه کند.

مبارزه در Atelier Lulua به خصوص خوب یا بد نیست – فقط وجود دارد. این لزوما بد نیست، فقط این که جنگها همه چیز را به یاد ماندنی یا چیزی که هرگز در موردش هیجان زده نیستند نیست. برخی از تفاوت های ظاهری وجود دارد که می تواند آن را حداقل از دیگر JRPG های مبتنی بر نوبه خود تشخیص دهد، مانند استفاده از آیتم های سنتز شده برای مقابله با آسیب و ایجاد بیماری، اما بیشتر این موارد.

هرچند در مقایسه با سایر عناوین Atelier، من می گویم Lulua کمی فنی تر است.

به عنوان مثال، به جای فرمت گذشته که در آن سه شخصیت خط مقدم با هر کدام از پشت جفت می شوند، حزب شما در حال حاضر شامل سه کاراکتر خطی و دو در عقب است. این طرح جدید، راه اندازی برای دو مکانیک بازی را فراهم می کند: حملات پیگیری و هنرهای ابتدایی.

حملات پیگیری به همان شیوه ای که قبلا انجام می شود، اجازه می دهد شخصیت پشتی را پرش کند و اگر خود شرایط مناسب را برطرف کند، حمله خود را انجام دهد، اما اکنون دو شخصیت می توانند این شرایط را به جای معمولی انجام دهند؛ و هنرهای اولیه به پاداش های اعضای خاص حزب بر اساس شکل گیری فعلی خود کمک می کنند.

یک مکانیک وجود دارد که من واقعا دوست داشتم: وقفه – این نوع باریک است. با پیشرفت نبرد، یک متر در قسمت پایین سمت راست صفحه نمایش پر می شود و یک کیمیاگر در حزب شما قادر خواهد بود بلافاصله یک نوبت آزاد دریافت کند و از یک آیتم از پیش تنظیم شده استفاده کند و یک متر کامل باشد. در مورد آن چقدر عالی است؟ ابتدا این موارد اجرا نمی شوند. دوم، هر کیمیاگر دارای یک مهارت شکستن است، مانند Lulua داشتن فرصتی برای دوباره فعال کردن فرمان وقفه خود، افزایش بیشتر قدرت اقلام خود را اگر شرایط مناسب است.

البته، اینکه آیا جنگ یا جمعآوری است یا خیر، همه چیز تنها برای یک هدف انجام میشود: کیمیاگری.

من نمی توانم غلط کنم که چقدر عاشق کیمیاگری در سری Atelier هستم. بازی های زیادی وجود دارد که اجازه می دهد بازیکن را به طور عملی هر چیزی که می خواهید، و حتی کمتر که به آنها اجازه می دهد بسیاری از نتایج ممکن بسته به اینکه چه مواد استفاده می شود. آیا از مواد مختلف برای شمشیر جادویی خود استفاده کردید؟ سازمان دیده بان به عنوان ایجاد جدید خود را به دست آوردن توانایی پیاده روی MP، در هزینه یک تکه از سلامت کاربر.

در نهایت، تنها چیزی که می توانید مطمئن باشید این است: مواد با کیفیت پایین همیشه محصولات با کیفیت پایین را تولید می کنند، در حالی که اگر با کارت های خود درست بازی می کنید، با کیفیت بالا می تواند نتایج مخربی داشته باشد.

در مقایسه با لیدی و سول، کیمیاگری در Lulua بسیار ساده تر و ساده تر است. گذشته از نمادهای شبکهای و حیرت انگیز از گذشته گرفته شده است، اکنون با چهار نام مجزا با یک رنگ خاص جایگزین شده است. هدف شما: پر کردن هر نوار با استفاده از مواد مناسب. هر چه بیشتر آنها پر شوند، اثراتشان قویتر می شود.

به نظر می رسد آسان به اندازه کافی، اما آن را به عنوان ساده نیست که شما فکر می کنم.

گذشته از این واقعیت که پر کردن یک نوار می تواند منفی تاثیر خود را بر پیشرفت در دیگری، سیستم خود را باور نکردنی محدود است. کلاهبرداری روی حداکثر کیفیت محصولات سنتز شده شما می تواند برای اکثر بازی ها به دست آید، در حالی که TP، منابع مورد استفاده برای انتقال صفات از مواد به محصول به پایان رسید، در حال حاضر در کوتاه مدت تامین می شود. و حتی زمانی که شما سالم عرضه TP هستید، بسیاری از ویژگی های قوی تر از ویژگی های همجوشی است که تا مرحله های بعد بازی به سختی می آیند.

خوشبختانه، یک ویژگی جدید، Awakened Effects برای کمک به بازیکنان وجود دارد. به سادگی می گویند صفات اضافی هستند که اقلام سنتز شده می توانند از ترکیبات آنها بدون هیچ هزینه اضافی TP به ارث برده شوند. حتی موارد ابتدایی، مانند افزایش تعداد نوار خاصی که یک قلم را پر می کنند، مفید هستند، اما چیزهایی کاملا خنده دار هستند، وقتی که جلوه هایی مانند افزایش خسارت، پاداش های منحصر به فرد و وضعیت وضعیت خاص وارد بازی می شوند. حتی یک اثر وجود دارد که به شما اجازه می دهد یک طبقه بندی مورد را تغییر دهید، به شما اجازه می دهد تا آنها را در طیف گسترده ای از دستور العمل ها استفاده کنید و ترکیبات بالقوه بیشتری را به آنها بدهید.

حتی با بسیاری از جنبه های آن، کیمیاگری هنوز هم بسیار قابل دسترس است به لطف Alchemyriddle، کتاب مرموز که Lulua “پیدا” در آغاز بازی. این کتاب به صفحاتی متصل است که به فصل داستان خاص مربوط می شود، هر کدام حاوی مجموعه ای از معماهای مورد نیاز و اختیاری است که دستور العمل های جدید، توانایی ها و حتی مناطق جدید Lulua را برای بررسی اینکه آیا آنها را حل می کند یا خیر، ارائه می دهد.

مسلما مسئله پیشرفت داستان ها گاهی اوقات ناشی از مأموریت های خاصی است که نیاز به Lulua برای تکمیل اهداف خسته کننده مانند مبارزه یا ترکیب چندین بار وجود دارد، اما این نکته جبران شده توسط این واقعیت است که تمام پاداش ها به درستی تنظیم شده است نسبت به محل آنها در کتاب است. اگر در فصل ۲ یک دستورالعمل باز کنید، می توانید مطمئن باشید که مواد لازم برای ساختن آنها در آن زمان نیز در دسترس هستند. به طور مشابه، یک منطقه جدید در فصل ۴ قفل شده است، مطمئنا دشمنان خانه تقریبا در مقایسه با دیگر دشمنان که در طول آن فصل مواجه می شوند.

در نهایت، سنتز در Atelier Lulua ممکن است برای اولین بار یک حلقه را پرتاب کند، اما کسانی که پایبند هستند، به شدت پاداش خواهند گرفت. دنده قوی تر؛ موارد موثرتر پاداش تلاش بهتر – آنها ارزش تلاش دارند.

در نهایت، باید اشاره کنم که بار دیگر هیچ دوبینی وجود ندارد. قطعا می توانم بدون آن زندگی کنم، اما اگر دروغ گفتم، نمی توانم صدای VA های انگلیسی مانند کریستین ماری کابانیوس، لیام اوبرین و برین بروزی را از دست بدهم.

چیزی که من قطعا از دست نخواهم داد، DLC مسخره است.

من نمی دانم چرا Koei Tecmo ناگهان تصمیم به تبدیل شدن به EA، اما من می خواهم بسیار قدردانی اگر آن متوقف شد. من قبلا DLC را در Dynasty Warriors 9 و دوباره در بررسی My Dead یا Alive 6 مورد بررسی قرار دادم، بنابراین هیچ یک از این ها برای من جدید نیست، اما فقط در مورد Atelier سه نسخه جداگانه فصل وجود دارد (اگر نسخه ژاپنی هر نشانه ای باشد ) که دیوار را به من می فرستد

و صادقانه، حتی این احتمالا من را به دردسر نمی اندازد، نه اینکه این دو واقعیت وجود داشته باشد که هر دو تاتوری و میروو برای تبدیل شدن به شخصیت های DLC در پاس های جداگانه آماده می شوند. این همان وضعیتی است که در آخرین بازی با لوسیا بازی کردیم که در آن شما شخصیت هایی دارید که باید در یک نقطه خاص به شما ملحق شوند، اما به دلایلی نیستند. ممکن است یک ماموریت خنثی و پس از بازی وجود داشته باشد که بتواند آنها را باز کند، اما من حدس می زنم که پول واقعی پول نیز کار می کند.

به طور جدی لطفا متوقف شوید

توضیحات
 
مثبت

گرافیک
موسیقی

منفی

داستان ضعیف

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید