نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Pack Review

توسطدرجمعه ۲۴ بهمن ۹۹
 

سریال عاشقانه سه پادشاهی تاریخی طولانی و باشکوه دارد. با حضور در تقریباً همه سیستم ها از جمله NES و ادامه عرضه آن در کنسول در طول دهه ها ، این یک ناهنجاری است که یک بازی استراتژیک بزرگ با بازی بیشتر و پیچیده تر شدن سری ، به یک بازی تحت رایانه تبدیل نمی شود. این مجموعه بر اساس رمان تاریخی ، اما عاشقانه ، به همین نام ، شرح انواع مختلف آزمایش ها و سختی ها در طول سلسله هان در قرن سوم میلادی است.

با توجه به اینکه این مجموعه سی و دو سال است در حال اجرا است ، شما باید انتظار داشته باشید که کیفیت بازی ها متفاوت باشد و متأسفانه به نظر می رسد این قسمتی است که در پایین ترین مقیاس کیفیت قرار دارد.

این بازی شما را در نقش یک رهبر یک پادشاهی کوچک اما جاه طلبانه قرار می دهد که بدنبال رشد حوزه نفوذ شماست. برای این کار شما از منظره معمول از بالا به پایین بسیاری از افراد ، یک ارباب استراتژی بزرگ غیب و ساکت به دنیای خود نگاه می کنید. این نقشه شش ضلعی همان چیزی است که شما می خواهید ساعتها و ساعتهای زیادی به آن خیره شوید. این امر مگر آن است که شما برای صدور دستورات ، مدیریت مناطق خود ، ارتش ها و اقتصاد آنها در تمام منوها جستجو کنید.

همه اینها فوق العاده پیچیده به نظر می رسد و می تواند باشد ، اما از نظر طراحی به همین خلاصه می شود – پول. برای گسترش حوزه نفوذ خود باید مناطق همسایه را تسخیر کرده و تحت کنترل خود درآورید. برای این کار به پول نیاز دارید تا نیروهای خود را استخدام کنید ، تغذیه کنید و در غیر این صورت از آنها حمایت کنید. بنابراین این یک حلقه ساده است ، برای کسب درآمد سرزمین های همسایه را تسخیر کنید و از این درآمد برای استخدام نیروهای بیشتر برای ادامه کار صلح خود استفاده کنید.

با این توصیف ، این می تواند Civilization یا حتی Total War باشد ، اما در حالی که این بازی ها ترکیبی رضایت بخش از سیستم ها و عملکردها هستند ، RTK XIV نتواند این حلقه را جالب و هیجان انگیز کند. بزرگترین مشکل مربوط به قسمت تسخیر کننده بازی است. در بازی استراتژی بزرگ به سختی هیچ استراتژی وجود دارد. شما به سادگی یک رهبر برای ارتش خود انتخاب می کنید و آنها را برای تسخیر سرزمین همسایه می فرستید. شما می توانید سازه ای را که در آن راهپیمایی می کنند انتخاب کنید ، این امر مهم است زیرا این تشکیلات تعیین می کند هنگام راهپیمایی چه سرزمینی را به دست آورند. و به همین راحتی تسخیر همسایگان آسان است و فقط ارتش خود را بفرستید و وقتی از هر شش گوش عبور می کنند ، آن را فتح می کنند. شما با ارتش های مخالف روبرو خواهید شد ، زیرا چه کسی به شما اجازه می دهد سرزمین آنها را تصرف کنید ، اما بر خلاف یک بازی Total War ، شما قادر به کنترل ارتش خود نخواهید بود ، آنها بدون هیچ گونه مداخله ای به طور خودکار درگیر خواهند شد و به سادگی خلاصه می شود مطمئناً ارتش های شما از آنها قویتر هستند – هیچ استراتژی برای جنگ وجود ندارد. آنچه شما به دست می آورید نبردی است بین رئیس ارتش و ارتش مخالف ، اما همه در CGI و همه خودکار. در ابتدا تماشای آن جالب است اما تکراری می شود.

`

جنبه مدیریت بازی ، واقعاً تنها جنبه ، به سرعت خسته کننده می شود. با غلبه بر شهرهای هسته اصلی هر منطقه ، یک فرماندار منصوب می کنید. این کار وظایف مرتبط با دولت را خودکار نمی کند ، تمام کارهایی که انجام می دهد این است که به شما امکان می دهد مزایای مختلف نگهداری یک شهر را بر اساس ویژگی های اصلی فرماندار به حداکثر برسانید. شما می توانید سیاست کلی و استراتژی دیپلماسی را تنظیم کنید اما این ساده است و تنها زمانی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید که مشاوران شما پیشنهادهایی را به شما ارائه دهند. این کار اختیارات زیادی را از بازیکن حذف می کند زیرا فقط درصورت لزوم بازی مجاز به دسترسی به آن هستید.

برای عنوانی که به عنوان بازی استراتژی بزرگ معرفی می شود ، متأسفانه در بخشهای “بزرگ” و “استراتژی” چیز کمی برای ارائه وجود دارد.

گرچه ممکن است گیم پلی بازی کم باشد ، اما از نظر گرافیکی بازی بسیار زیباست. تماشای بازی در یک فضای تاریخی چینی چیز جدیدی است زیرا تاکنون ما معمولاً به یک مکان غربی با برخی از تنظیمات ژاپنی عادت کرده ایم. این محیط منجر به گفتگوی پرشکوه پنیر می شود. اگر تاکنون طرفدار فیلم های کونگ فو هنگ کنگ بوده اید ، شخصیت های بزرگتر از زندگی و گفتگوی واقعاً افتضاح / عالی را دوست خواهید داشت. البته ، این یک امر شخصی ترجیحی است اما داشتن یک بازی که برای یک گفتگوی مهم و جدی تلاش نمی کند ، تغییر سرعت شگفت انگیزی است.

انجام بازی در حالت دستی بسیار جالب است زیرا تقریباً هر بازی Grand Strategy فقط در رایانه های شخصی و کنسول های سالن در دسترس است. متأسفانه ، این بازی برای صفحه نمایش کوچکتر سوییچ طراحی نشده است. خواندن متن روی صفحه ممکن است دشوار باشد که توسعه دهندگان بندر Civilization در نظر گرفته اند. حداقل می توانید روی نقشه بزرگنمایی کنید ، با این حال ، ورودی چوب آنالوگ دقیقاً دقیق نیست ، بنابراین هنگام انتخاب ارتش ها و شهرهای خود برای مشاهده منوها و دستورات مختلف آنها ، دائماً بزرگ و بزرگنمایی خواهید کرد.

Romance of the Three Kingdoms XIV بازی Grand Strategy روی سوییچ مورد نظر شما نیست ، حتی معرفی خوبی برای تازه واردان کنجکاو در این سبک نیست. این بدان معنا نیست که سریال یک نوشتن کامل است ، با بد بودن سی و دو سال دوام نیافته است. امیدوارم قسمت بعدی برخی از این موارد را برطرف کند تا سریال جذاب تر برای دارندگان سوییچ باشد.

توضیحات
 
مثبت

گفتگوی با شکوه و شیرین

بازی زیبا

Grand Strategy را برای کنسول های دستی به ارمغان می آورد

منفی

داستان خسته کننده

نبرد خودکار

سیستم های کلان خسته کننده

صفحه سوئیچ کوچکتر را در نظر نمی گیرد که خواندن متن را دشوار می کند

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید

توضیحات
 

Romance of the Three Kingdoms XIV: Diplomacy and Strategy Pack در استیم بررسی شد

توسعه دهندگان: Koei Tecmo Games ، Koei Tecmo
ناشران: Koei Tecmo Games، Koei Tecmo، KOEI TECMO AMERICA Corporation، KOEI TECMO GAMES CO.، LTD.
سیستم عامل ها: PlayStation 4 ، Microsoft Windows و Nintendo Switch