نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

THE SINKING CITY

توسطدرپنجشنبه ۱۳ تیر ۹۸
 

بگذارید همین الان از این راه خارج شوم: Sinking City یک بازی کارآگاه noir است ، نه یک بازی ترسناک روانشناختی یا یک بازی ترسناک بقا. تریلرها به شما لرزه های جدی Silent Hill / Eternal Darkness را می دهند ، در کنار Resident Evil 4 ، و در حالی که این بازی بصری به تاریخچه بازی ترسناک بیست سال گذشته اشاره می کند ، کار خودش را انجام می دهد.

اما این چیست؟ تصور کنید اگر Telltale Games و LA Noire صاحب فرزند شده اند ، و به Cthulhu Mythos در رحم آلوده شده است. اگر این برای شما عالی به نظر می رسد ، و می توانید برخی از نقص های ناامید کننده آن را نادیده بگیرید ، از The Sinking City لذت خواهید برد.

شهر سینکینگ در دهه ۱۹۲۰ میلادی ، در شهر تخیلی اوکمانت ، ماساچوست ، شهری که در اثر طغیان فاجعه آمیز و فوق طبیعی ساخته شده است ، تنظیم شده است. این سیل شهر را جدا کرده و فاجعه اقتصادی و هجوم هیولا را به همراه داشته است.

این بازی توسط Cthulhu Mythos الهام گرفته شده است – دنیایی از هیولا های وحشتناک و اخلاق سرسخت آور ، تصور شده توسط نویسنده ترسناک آمریکایی H. P. Lovecraft. این هم قدرت و هم ضعف بازی است.

کار Lovecraft یک عرف معمول در سراسر ادبیات ترسناک است و به ما اجازه می دهد با اندکی نمایش پس زمینه ، وارد بازی شویم. چشم خصوصی ، دیوانه شدن ، جستجوی جواب ، در نیو انگلستان به پایان می رسد ، چیزی که در زیر آب بد است ، مردم صورت ماهی گرفتند. بهتر یا بدتر ، این یک داستان آشنا برای هرکسی است که با کارهای Lovecraft ارتباطی داشته است.

متأسفانه ، این بازی نیز تقریباً زودهنگام شما را بمباران می کند و هرگز به آن اجازه نمی دهد. اعضای فرقه خال کوبی نیمه برهنه در خیابان ها سرگردان هستند و در ۱۵ دقیقه اول دیدم که یک شخص با کوله پشتی پر از آغوش انسانی جدا شده در حال قدم زدن است. باز هم ، هیچ نظری از شخصیت اصلی شما و توضیحی در مورد بازی وجود ندارد. این انتخاب خلاقانه به من می دهد احساس “طرح صفحه نمایش فلزی ۱۵ ساله” ، و نه احساس “۶۰ دلار بازی خوب”.

این شهر شامل مناطق مختلفی است ، اما همه آنها تقریباً یکسان به نظر می رسند – ساختمانهای متلاشی کننده ، خیابانهای آب گرفتگی ، زندگی دریایی در حال رشد است. ولسوالی های ثروتمند ، ولسوالی های فقیر ، سراسر نیو انگلستان پس از آخرالزمانی است. و خنک است ، اما وقتی هر منطقه یکسان به نظر می رسد خسته کننده است. بعد از گذشت چند ساعت متوجه شدم که Frogwares از بسیاری از علائم خیابانی در سطح شهر استفاده می کند که احتمالاً باعث صرفه جویی در بودجه می شود اما قطعاً به غوطه وری آسیب می رساند. به هر حال چند دفتر می تواند “West M.D.” داشته باشد؟

شهر سینکینگ کارهایی را انجام می دهد که من دوست دارم و از آن متنفرم. بازی های رمز و راز / تحقیق سخت است که سرگرم کننده باشد. بازسازی صحنه های جنایت عمدتاً شامل قرار دادن برگه A در شکاف B است ، و طرح رونق آن بیرون می آید. TSC از برخی از اینها رنج می برد. چارلز رید ، شخصیت اصلی ، دارای قدرت شناخت مجدد است و می تواند با تنظیم مجدد لحظه های نامناسب صحنه های جنایت را بازسازی کند. این چند ساعت اول مرتب است و سپس به سرعت درخشش خود را از دست می دهد.

با این حال ، من عاشق ترفند بعدی آن هستم. هنگامی که سرنخ های کافی را جمع می کنید ، برای درک رمز و راز ، آنها را جفت می کنید. هنگامی که همه آنها جفت شدند ، باید یک قضاوت کنید. آیا شخصی که شما در حال تحقیق در مورد این اقدامات یا ذهن خود هستید که تحت کنترل جادوی میتوس قرار دارد مقصر است؟ آیا آنها حتی اگر خانواده ای برای تهیه غذا داشته باشند ، مستحق مجازات هستند؟ در TSC ، این فقط به حل رمز و راز نمی پردازد – این در مورد تصمیم گیری در مورد عدالت است. این یک ترفند عالی است ، و این احساس را به من می کند که Telltale گم شده ام.

جنگ سوم شخص بدون شانه آن را سخاوتمندانه می توان به عنوان “اجاره پایین Resident Evil 4” با نقشه های دشمن غیرقابل توصیف و نبردهای ناخوشایند توصیف کرد. برای بازی تفنگ به این مهمانی نیامده. سلاح ها مانند اسلحه های پاپ احساس می شوند و طراحی دشمن محدود است. خوشبختانه ، شما می توانید از اکثر دشمنان فرار کنید ، و با توجه به منابع مهم مهم بازی ، این معمولاً از نظر استراتژیک قابل استفاده است.

با این حال ، این اسلحه در مقایسه با ناامیدکننده ترین مکانیک آن ، یک تسکین است: انجام تحقیقات در مورد کتابخانه. شوخی نمی کنم. این شهر گرسنه ، غرق و پر از هیولا است ، اما شما هنوز هم کارهای خانه را باید انجام دهید.

چندین مکان در بازی (کتابخانه دانشگاه ، آرشیو روزنامه ها ، ایستگاه پلیس) وجود دارد که در یک میز می نشینید و اصطلاحات جستجو را بارها و بارها ترکیب می کنید تا زمانی که می خواهید پیدا کنید. این مانند اولین روزهای موتورهای جستجوگر اینترنتی و حتی سرگرم کننده تر است. این عزیز برنامه نویس است که باید در وان حمام غرق شود و به Dagon تغذیه شود.

TSC تلاش می کند با مجبور کردن شما برای اضافه کردن آیکون های خود به نقشه ، شما را از مرگ با هزار آیکون نجات دهد. در یک تصمیم ناامیدکننده دندان ، به جای اینکه فقط در هنگام دریافت quets ، نمادهایی را به نقشه خود اضافه کنید ، این بازی یک نام منطقه و یک تقاطع خیابان به شما می دهد ، و شما را مجبور می کند تا خودتان آیکون را به نقشه اضافه کنید ، با سرعت بیشتری به شما ضربه بزنید ، با صفر افزایش از نظر غوطه وری ، سرگرمی یا گیم پلی.

با این اوضاع بدتر می شود ، شما اغلب به یک قایق می روید ، تنها و تنها در خیابان های یکسان حرکت می کنید تا به مأموریت بعدی خود برسید. Frogwares درک نمی کند که توالی های قایق در God of War باحال بودند زیرا بازی از این لحظه ها به عنوان خرابی استفاده می کرد تا شخصیت های Kratos ، Atreus و Mimir را کشف کند. چارلز رید به تنهایی در سکوت مرده در قایق خود آویزان است. (یک ویژگی سریع مسافرتی وجود دارد ، که من هر بار فرصتی برای دسترسی پیدا کردم از آن استفاده کردم.)

همچنین ، این بازی به شما نمی گوید که در هر حوضه ای که در آن قرار بگیرید همیشه قایق وجود خواهد داشت. من این را درک نکردم و چند ساعت اول بازی را گذراندم ، به آنجا بازگشتم و به آنجا رفتم که قایقم را ترک کردم و مسیرهای مدارهای مختلف را به هر نقطه مورد علاقه ام فریب دادم. اما قایق شما ، Cyclops II ، در هر اسکله ای که به آن قدم بزنید دوباره ظاهر می شود. نیازی به بازگشت به جایی نیست که آن را ترک کردید. احمقانه است ، اما قایق جادویی شما بازی را آسان تر می کند. همچنین می توانید دکمه تغییر را نگه دارید تا قایق سریعتر حرکت کند. این به من زمان شرم آور زیادی را برای فهمیدن زمان می داد.

مانند بسیاری از بازی های ۵ سال گذشته ، TSC نیازی به دنیای آزاد ندارد. با توجه به شرایط محیطی یکسان و عدم انگیزه ای برای کشف ، دنیای آزاد فقط زمان مکالمه ای دلپذیر را بین مکالمات جالب با شخصیت های جالب و انتخاب های اخلاقی ایجاد می کند. آیا می توانیم به مأموریت های مصداق برگردیم؟ هر روز چهار بار سوار قایق می شوم.

شخصیت اصلی شما گاهی اوقات به حالت های فراری می رود و دچار شکستگی روانی می شود و باعث می شود او در جای دیگری بیدار شود ، اما همه اینها در صحنه های بریده اتفاق می افتد. بسیار خوب خواهد بود که به نوعی فریب کاری به سبک Eternal Darkness را در TSC داشته باشید. اگر سنسور سلامت شما به اندازه کافی افت کند ، هیولا های ارواح (نسخه های مه شفاف هیولاهای معمولی بازی) از هیچ جای دیگر ظاهر نمی شوند ، اما این میزان آن است. واقعیت هرگز برای بازیکن تحریف نمی شود – ما همیشه از آنچه می بینیم اطمینان داریم. این یک فرصت از دست رفته است ، اما من احتمالاً فقط آن را متوجه می شوم زیرا ۲۰ سال است که بازی های ترسناک را انجام می دهم.

من مدت زمان زیادی را صرف انتقاد از TSC کردم اما داستان هنوز قلاب های من را دارد. با پیچ و خم ها و چرخش ها و معضلات اخلاقی به اندازه کافی روبرو شده ام که می خواهم ببینم این همه کار چگونه انجام می شود. در یک مثال واقعاً شدید ، من بین پیوستن به عملیات تروریستی یک مرد و ریختن سر با بیل پاره شدم. بسیاری از بازی ها باعث نمی شوند از انتخابی مانند این ناراحت شوم ، اما TSC چنین می کند.

Frogwares همچنین عاقلانه تصمیم می گیرد با نژادپرستی ذاتی در میتوس مقابله کند ، و با استفاده از شخصیتهای Innsmouth ، چندین قطار ضد گمراهی را زیر پا بگذارد. TSC پس از داستان کوتاهی از Lovecraft ، The Shadow Over Innsmouth برگزار می شود.

در این داستان ، انسان ها با آب های عمیق آبزی پرورش می یابند و مردم را به ویژگی های ماهی شبیه می کنند. FBI در این باره می فهمد و شهر را منفجر می کند. با شروع TSC ، Innsmouthers بازمانده به اوکمونت آمده اند. اینسموث همیشه یک استعاره مشکل ساز برای نژاد بود که در تصورات متبحرانه لاوکرافت جای گرفت.

اوکمونترها از اینستاگرام های عجیب و غریب بیزار هستند و آنها را به همان مواردی متهم می کنند که مردم پناهندگان امروز را متهم می کنند – جنایت ، خشونت ، پرخاشگری به زنان. با این حال ، هنگامی که شما لایه های رمز و راز را برمی گردانید ، می بینید که چگونه تعصب فروپاشی را به سمت افراط گرایی سوق می دهد ، و بیشتر خشونت ها در اوکمنت به صورت خانگی ساخته می شود ، وارداتی نیست.

من هنوز به انتهای داستان نرسیدم ، و هنوز هم زمان Frogwares فرصت پیدا کردن توپ را دارد ، اما همچنان که می ایستد ، من می خواهم تحمل مشاغل تحقیقاتی آزار دهنده را برای کشف سرنوشت اوکمانت تحمل کنم.

توضیحات
 
امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید