Half Life 3 قرار بود پایان نفس گیری داشته باشد

توسطدرپنجشنبه ۲۹ تیر ۹۶
 

بازی Half Life 3 وجود ندارد ، اما اگر داشت قرار بود یک پایان کلیف هنگر (نفس گیر) داشته باشد.

کلیف‌هنگر به پایان‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها شخصیت اصلی در پایان قصه، در وضعیتی دشوار قرار می‌گیرد و مخاطبین را مشتاق نگه می‌دارد تا ببینند که شخصیت اصلی در قسمت بعدی چگونه می‌خواهد خود را از این وضعیت دشوار بیرون بیاورد.

این‌ها خلاصه‌ی صحبت‌های Marc Laidlaw، کارمند سابق کمپانی Valve و نویسنده‌ی بازی Half Life 2 است که در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Arcade Attacker بیان داشته. ابتدا او در پاسخ به این پرسش که آیا بازی Half Life 3 عرضه می‌شود یا خیر، می‌گوید که: «هیچ نظری ندارم». او به صحبت‌های خود اضافه می‌کند:

من ایده‌هایی برای اپیزود سوم این سری داشتم. قرار بود که این ایده‌ها مجموعه را به نقطه‌ای برسانند که من در نهایت یک قدم از آن فاصله بگیرم و ادامه‌ی آن را به نسل بعدی [نویسنده‌ها] واگذار کنم. امیدوار بودم که بازنشاندن وقایع بین بازی Half Life 2 و بازی Half Life 3، مانند پیشرفت و انتقالی که از نسخه‌ی اول Half Life به Half Life 2 داشتیم، دراماتیک باشد. صادقانه بگویم؛ از اینکه شخص دیگری هم چنین ایده‌ای دارد یا نه مطلع نیستم، ولی برای من خیلی مهم است که به هر شخصی که وارث این مجموعه می‌شود، آزادی عمل بسیار بالایی [برای ادامه‌ی داستان] بدهم؛ زیرا به‌شخصه علاقه‌‌مند به پایان‌های باز هستم [بنابراین دست نویسنده برای ادامه‌ی داستان باز می‌ماند].

متأسفانه من نتوانستم این کارها انجام دهم، اما فکر هم نمی‌کردم که بتوانیم به Half Life 3 برسیم. البته اگر در نظر بگیریم که بازی Half Life 2: Episode 3 و Half Life 3 یکی هستند. من انتظار داشتم که هر نسخه‌ی این مجموعه، برای همیشه با پایانی مبهم به اتمام برسد.

بنابراین بازی Half Life 3 یا Half Life 2: Episode 3 قرار نبود که پایان‌شان به معنای اتمام ماجرای گوردون فریمن باشد و شاید با نسخه‌های چهارم، پنجم، ششم و … از این مجموعه روبه‌رو می‌شدیم. لیدلاو در این خصوص می‌گوید:

شایعاتی پیرامون اپیزود سوم یا Half Life 3 بود که می‌گفت این نسخه داستان گوردون فریمن را تمام می‌کند، اما من فکر نمی‌کنم که این شایعات اعتباری داشته باشند. من فقط قصد داشتم که اپیزود سوم، رشته‌های داستانی قصه‌ی Half Life 2 را به یکدیگر گره بزند. البته همچنان قرار بود بازی، پایانی شبیه به نسخه‌ی اول و نسخه‌ی دوم داشته باشد که گوردون فریمن در فضایی نامعلوم معلق نگه داشته می‌شد و منتظر بود تا قصه‌ی شماره‌ی بعدی بازی آغاز شود.

منبع:PC Gamer

اولین نفر برای نظر باشید.
 
ترک یک پاسخ »

 

ارسال نظر 

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.