نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

FINAL FANTASY X/X-2 HD REMASTER Xbox One

توسطدرچهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸
 

Final Fantasy X، برای بسیاری از طرفداران، آخرین عصر طلایی بازی های فاینال فانتزی است، با بازی های آینده که مسیری را که بسیاری از خلبانان سری به نظر می رسند، چیزی نبود که در وهله اول آنها را در بازی ها به وجود آورد. فاینال فانتزی X-2 کمی بحث برانگیز بود و یک جهت عجیب و غریب برای حق رای دادن، اما یک بازی خوب، با این وجود. برای مدت طولانی، این بازی ها تنها تا کنون پلتفرم پلی استیشن را تحسین کرده اند و اکنون آنها نهایتا نینتندو و ایکس باکس را تجربه کرده اند. خوشبختانه، آنها چیزی هستند که شما انتظار دارید.

Final Fantasy X به دنبال Tidus است، او با تیمی به نام یونا برای نابود کردن نهادهای خشن شناخته شده به عنوان گناه کار می کند. این یک داستان جدی تر از دنباله آن، Final Fantasy X-2 است که حدود دو سال طول می کشد و به دنبال یونای رنجور تر از آن است که سعی دارد مجددا با دوستان گمشده پیوند برقرار کند. در حالی که یک کلیشه دل، من همیشه از دنیای فاینال فانتزی X و موضوعات آن از علم و دین برخوردار بودم، حتی اگر کمی بر روی بینی بود.

 

هرچند مبارزه هنوز هم مبتنی بر نوبه خود است، هر دو Final Fantasy X و X-2 هنوز شادی را دارند. Final Fantasy X همانند بهترین آنها بازی می کند – اجازه می دهد بازیکنان برای ورود به فرمان های نبرد و تماشای آنها بازی در نوبت. Final Fantasy X-2 این کار را انجام می دهد اما با سرعت بیشتری اجرا می شود و نیاز به حضور بسیار فعالتری در نبرد نسبت به بازی های قبلی دارد. من فکر می کنم این بدان معناست که فاینال فانتزی X-2 چیزی بهتر از Final Fantasy X را حفظ می کند، زیرا فقط سریعتر جریان می یابد، اما هر دو بازی هنوز هم بسیار قابل پخش هستند.

جایی که بازی ها متفاوت هستند، در چگونگی ساخت و توسعه تیم های شما است. Final Fantasy X همچنان دارای شبکه کره ای است که مانند بازی های هیجان انگیز بازی می کند که بازیکنان را با مهارت ها و آمار های جدید به بازیکنان می پردازد، در حالیکه مسیر خود را در اطراف شبکه حرکت می دهند. مسیرهای شاخه ای وجود دارد، به این معنی که در آن شخصیت های خود را توسعه می دهید و گزینه کارشناس در این رامستر بدین معناست که شما می توانید هر شخصیت را به هر نقشی که می خواهید تبدیل کنید و به شما آزادی بیشتری در چگونگی شکل گیری حزب خود می دهد.

 

 

از سوی دیگر، فاینال فانتزی X-2 به پیشرفت سنتی “شغلی” در بازی های فاینال فانتزی قدیمی تر باز می گردد. هر یک از سه شخصیت قابل پخش می تواند Dressphere را فراهم کند، که یک لباس است که به توانایی های منحصر به فرد بستگی دارد که کدام یک مناسب است. شما می توانید شش نفر از این را به جنگ برسانید و بین آنها را روی هواپیما سوئیچ کنید، به طوری که امکان انعطاف پذیری بیشتر، مخصوصا در جنگ های شدید وجود دارد. تعویض بین لباس های خود را در یک نظم خاص می تواند به buffs مختلف و debuffs، تشویق آزمایش بین آنها، به جای فقط به چسبیدن به یک یا دو.

بدیهی است، هنگامی که شما در حال مبارزه نیستید، هنوز هم در Spira وجود دارد. فراتر از تلاش اصلی، ماموریت های جانبی و مینی بازی هایی است که بازیکنان می توانند برای گسترش این تجربه جذب کنند. این به حدود چهل و پنجاه ساعت در هر بازی تبدیل می شود، با تکمیل کنندگان بیش از صد ساعت از فشرده سازی بسته. سخت است که ارزش را در اینجا مشاهده نکنید، اما اگر قبل از این که در Switch یا Xbox One باقی بمانید، آن را تمام کنید.

 

 

خوشبختانه احساس می کنم که این دو بازی به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند و با وجود اینکه محتوای زیادی در اینجا ارائه شده است، آنها هرگز ناپدید نمی شوند. فاینال فانتزی X مانند یک بازی فاینال فانتزی بزرگ اما سنتی (و بعضی نیز بهترین بازی را نیز بیان می کند)، اما Final Fantasy X-2 به نظر می رسد یک پاک کننده مناسب برای پاک کردن چوب با یک ساختار متمرکز و متمرکز بیشتر لحن دلسرد کننده تر..

همانطور که این بازیگر است، این بازی از آنجاکه که در تعریف استاندارد در پلی استیشن ۲ عرضه شده است، لمس شده است. نقاط روشن و رنگارنگی که در Spira بازدید می کنید، به نظر می رسد که شما به یاد داشته باشید، بدون تغییر از آنها به شدت به نظر می رسد. بدیهی است که تصاویر به هیچ وجه جالب نیستند جایی که شما بازی می کنید – اما هیچ پیشرفت Xbox One X کمی از فرصت های از دست رفته نیست. صاحبان سوئیچ با خوشحالی می دانند که این بازی به نظر عالی می آید یا به صورت دستی و یا دستی است و به نظر می رسد با نسخه PS4 رامستر که چهار سال پیش عرضه شد.

 

 

مسئله شخصی تر که با این رامستر باقی می ماند این است که مدل ها از ظاهر اصلی خود در پلی استیشن ۲ بازنشسته شده اند، اما نتیجه چیزی است که به طرز شگفت انگیزی بیش از سبک ظاهر می شود. شخصیت های خود، بویژه چهره هایشان، از چشم های بزرگتر و نقاط ضعف تر از قبل برخوردار هستند، که شخصیت ها را به صورت خزنده و بی روح در چهره های خود می بیند که در لحظات چشمگیرتری به چشم می خورد.

موسیقی متن فیلم نیز کمی بیشتر بحث برانگیز در میان طرفداران، با موسیقی متن فیلم مرتب شده و اصلی ارائه شده برای انتخاب است. موسیقی متن فیلم مرتب شده کاملا احساس اصلی را جذب نمی کند، اما احساس شفاف تر و بسیار مدرن تر را تجربه می کند. برای خالق، خوب است که موسیقی متن اصلی نیز انتخاب شود، هر چند، طرفداران از هر دو طرف حصار باید قادر به لذت بردن از هر دو بازی بدون توجه به اولویت آنها.

 

 

همانطور که این اولین بار است که بازی ها در ایکس باکس و پلت فرم نینتندو ظاهر شده است، بسته X / X-2 Remaster احساس بیش از حد جامع است. نه تنها هر دو بازی را شامل می شوند، بلکه جلوی درام های صوتی که فاصله بین X و X-2 را به نام “آرام ابدی” می بینند، نیز شامل می شود. Final Fantasy X شامل تمام پیشرفت هایی است که از طریق نسخه های متعدد آن منتشر شده است، در حالی که Final Fantasy X-2 نیز با آخرین ماموریت roguelike گسترش می یابد. در نهایت، یک نمایش سی دقیقه ای با عنوان «طلایی» وجود دارد که داستان Tidus، Yuna و Spira را تکرار می کند. این یک بسته کامل بدون هیچ گونه خسارت است.

 

NINTENDO SWITCH و یک نسخه XBOX ONE از این بازی برای اهداف این بازبینی پخش شده اند. کد بازبینی دیجیتال توسط انتشارگر روی Xbox One ارائه شده است. یک نسخه فیزیکی از بازی توسط نویسنده بر روی Nintendo Switch خریداری شده است.

 

توضیحات
 
مثبت

سیستم های سرگرم کننده Battle
مقدار زیادی از ارزش
دعوت از جهان

منفی

اصلاح عجیب و غریب
موسیقی تقسیم شده

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید

اولین نفر برای نظر باشید.
 
ترک یک پاسخ »

 

ارسال نظر 

گیم پلی

گرافیک

صدا

داستان


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.