نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

موتور سواری بی محبت

توسطدریکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷
 

اوضاع برای موتورسواری از این هم بدتر است و نزدیک به چند سال است که حتی یک بازی خوب شبیه‌ساز هم در سبک موتورسواری به بازرار عرضه نشده است. در این سبک هر ساله انتشار سری MotoGP را شاهد هستیم که تا سال قبل به علت نبود رقیب خاصی در این زمینه روند پیشرفت بسیار آرامی داشت و کم‌کم ضعف‌های خود را برطرف می‌کرد تا به عنوان کم‌نقصی تبدیل شود. در این نسخه شرکت سازنده یعنی Milestone به طرفداران قول داد در این نسخه سرعت پیشرفت بسیار بالایی داشته باشد و حتی واقعی‌ترین شبیه‌ساز تاریخ موتورسواری را به طرفداران خود وعده داد! Motogp18 که وظیفه ساخت و انتشار آن هر دو به عهده Milestone است در ۷ ژوئن امسال برای ۳ پلتفرم معمول عرضه شد و افراد مشتاق بسیاری به دلیل وعده‌های شرکت سازنده در همان روز عرضه آن را تهیه کردند; اکنون با این نقد و بررسی همراه گیمفا باشید تا با هم ببینیم آیا این بازی ارزش خرید یا تجربه را برای همه بازیبازان دارد یا فقط عاشقان موتورسواری از آن لذت خواهند برد و آیا MotoGP 18 اصلا یک عنوان Racing شبیه‌ساز خوب محسوب می‌شود؟ قطعا گیم‌پلی بازی در یک بازی شبیه‌ساز یعنی همه‌چیز!

گیم‌پلی در این عناوین به تنهایی می‌توانند حکم پیروزی یا شکست این عناوین را امضا کنند و دلیل آن هم این است که اگر این عناوین نتوانند یک گیم‌پلی طبیعی و نزدیک به واقعیت را ارائه دهند، در همان چند ساعت اول توسط بازیباز رها شده و بازی شکست می‌خورد. از این رو هرچه سازندگان در این بخش وسواسی‌تر عمل کنند به نتیجه بهتری هم خواهند رسید. اصولا در عناوین Simulator هر چقدر این بخش سخت‌تر باشد خواهان بیشتری خواهد داشت; کسی که یک گیم‌پلی آسان و صرفا لذت‌بخش بخواهد، عناوین  Arcade را تهیه خواهد کرد( که در این سبک Mx Vs ATV وجود دارد) نه عنوانی که ادعای واقعی‌بودن دارد.گیم‌پلی بازی به طور کلی شامل Quick Mode،Career Mode،Multiplayer و Esport Championship می‌شود. Quick Mode خود شامل Grand Prix،Championship و Time Attack می‌باشد. این بخش‌ها هر یک در نوع خود بسیار خوب هستند و توانسته‌اند به خوبی این مسابقات را شبیه‌سازی کنند. در Championship در قامت یک موتورسوار حرفه‌ای یا آماتور در مسابقات قهرمانی شرکت خواهید کرد. این مسابقات شامل ۱۹ رقابت در جاده‌های مختلف هستند که با کسب رتبه‌های ۱ تا ۱۴ از ۲۵ امتیاز تا ۱ امتیاز کسب خواهید کرد و در پایان مسابقه نوزدهم با جمع بندی امتیازات، شرکت‌کنندگان رتبه‌بندی خواهند شد. البته شما می‌توانید تعداد مسابقات را کمتر کنید تا زودتر شاهد پایان آن باشید و حتی می‌توانید تعداد آن را از ۱۹ به ۲ برسانید. در پایان مسابقات طی یک Cut-Scene زیبا مقام اول تا سوم نمایش داده شده و مراسم اهدای جام و مدال‌ها به نمایش در می‌آید که برای سبک Racing یک نوآوری محسوب می‌شود و امیدواریم در دیگر بازی‌های هم سبک هم شاهد Cut-Sceneهای از این دست باشیم.Career Mode بازی یکی از بخش‌های خوب آن است که نسبت به سال قبل پیشرفت داشته است. همه چیز در این بخش مانند Career دیگر بازی‌هاست که با ساخت شخصیت خود و از سن پایین شروع به مار در یک آکادمی می‌کنید و در مسابقات آماتوری شرکت می‌کنید و به مرور به موتور سوار بزرگی تبدیل می‌شوید;

اما یک تفاوت که با یک Career Mode کلیشه‌ای وجود دارد پیشرفت کند و توریجی شخصیت شماست. شما مانند بسیاری از بازی‌ها با اول شدن در دو یا سه مسابقه فورا به لیگ‌های برتر یا حرفه‌ای منتقل نمی‌شوید و باید طی مسابقات فراوان و با تصمیمات درست طی هر فصل مبنی بر انتقال به تیم‌های مختلف آماتوری در نهایت به یک موتورسوار حرفه‌ای و خوب تبدیل بشوید. این مورد در مقایسه با Career بازی‌هایی همچون تنیس‌های مختلف نقطه قوت بزرگی محسوب می‌شود.تنها مشکل این بخش این است که کفش، دستکش و لباس جدیدی برای شما در طول آنلا ک نمی‌‌شود و از همان چند کفش و لباسی که از ابتدا داربد می‌توانید استفاده کنید.اما به بخش Multiplayer بازی می‌رسیم که بدترین بخش بازی است. در ابتدا سرورهای ضعیف قطعا روی اعصاب شما راه می‌روند و بازی به دفعات زیادی از سرورها قطع می‌شود. لودینگ‌های بسیار طولانی در این بخش دیگر ضعف بزرگ آن است. بازی در این حالت فقط یک حالت دارد و آن هم مسابقه عادی است که می‌توانید از بین ۴ کلاس موتورسوار یکی را انتخاب کنید و با ۲۳ موتورسوار دیگر به صورت آنلاین مسابقه دهید و کمبود Mode در بخش چندنفره بسیار توی ذوق می‌زند. عدم رعایت عدالت در بخش چندنفره موج می‌زند. نکته‌ی عجیب این است که هیچ یک از گزینه‌های کمکی در بخش Multiplayer غیرفعال نیستند و بازیکنانی که از Auto Brake و Off Truck help استفاده می‌کنند بسیار راحت می‌توانند رتبه‌های برتر را کسب کنند در صورتی که چنین گزینه‌هایی در بخش آنلاین نباید قابل استفاده باشد. در کل بهتر است وقت خود را پای آنلاین بازی کردن MotoGP 18 تلف نکنید.صداگذاری بازی متاسفانه ضعیف‌ترین بخش آن است. قسمت عمده‌ی یک بازی موتورسواری صدای هیجانی گزارشگر و صداری تماشاگران است که MotoGP 18 ذره‌ای از آن بهره نبرده است! بر خلاف نسخه‌های قبلی بازی گزارشگر ندارد و صدای تماشگران هم به جز در صحنه‌های اولیه قبل از شروع مسابقه اصلا به گوش نمی‌رسد که بسیار عجیب است و شما در طول مسابقه فقط صدای گاز و لاستیک موتورها را می‌شنوید که قطعا بعد از مدتی شما را زده خواهد کرد. در زمینه موسیقی هم بازی بسیار بد عمل کرده و فقط از ۲ یا ۳ قطعه بهره می‌برد که مدام در منوهای مختلف و قبل از مسابقات آن‌هار ا می‌‌شنوید.

توضیحات
 
مثبت

سیستم باران
پیست های مناسب

منفی

گرافیک کم
صدای گذلازی
کامل نبودن بازی

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید

توضیحات
 

اطلاعات بازی
تولید کننده : Milestone S.r.l
ناشر :Milestone S.r.l

اولین نفر برای نظر باشید.
 
ترک یک پاسخ »

 

ارسال نظر 

گیم پلی

گرافیک

صدا

داستان


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.