نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

نقد و بررسی بازی Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered

توسطدرسه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷
 

این نسل پر است از عناوین Remaster شاید سازنده ها ایده جدیدی به ذهنشان نمیرسد یا شاید واقعا گیمر ها تقاضای ریمستر دارند، اما همه این ریمستر ها ارزش بالایی ندارند، با تیم اکس باکس فوکوس همراه باشید تا ببینیم بازی Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered یک ریمستر با ارزش است یا خیر.

این که بازی های ریمستر را با هر عنوان نسل هشتمی دیگری مقایسه کنیم و سعی کنیم استاندارد های روز را با  ساختار و تفکر ۱۰ سال پیش قیاس بزنیم شاید این کار در ظاهر اندکی غیر منصفانه باشد ولی حقیقت آن است که زمانی که یک ناشر به خود جرات انتشار مجدد یک عنوان می دهد، باید هم با دیگر عناوین هم رده و دوره جدید نیز قیاس شود این تصمیم با خود سازندگان بوده است که برای بار دوم سعی کنند از طریق یک بازی کسب در آمد کنند.

کمی از داستان بازی

Red Faction Guerrilla داستان دسته ی انسانی بر روی سطح مریخ است که التبه اوضاع چندان خوبی هم ندارد. در این میان یک گروه مخالف شروع به نبردی نا برابر در برابر EDF یا نیروی دفاعی زمین می کند. در این نبرد وظیفه شما به عنوان یک عضو گروه مقاومت بر هم زدن نقشه ها و طرح های این گروه خشن است و دقیقا با آمدن شما به سطح مریخ و روبرو شدن با برادرتان که سال های سال است که هم در گروه مقاومت است و هم نقش یک کارگر را دارد و هم زمانی تمام این ها با یک گشت و بازرسی از سوی نیرو دفاعی زمین که در این حین هم این نیروی ظالم برادر شما را می کشد و در نتیجه شما هم که تا پیش از آن یک فرد بی طرف بودید، حالا به جبهه گوریلا ملحق می شوید و دقیقا از این جاست که بازی شروع می شود. در طول بازی همان طور هم که انتظارش می رود، باید به تجربه مراحل متنوع بپردازید که البته در این میان باز هم بسیارند مراحلی که باید در یک محیط جدید کار های تکراری انجام دهید. در واقع به دلیل ساختار بازی که جلو تر هم به آن اشاره خواهیم کرد، بازی پتانسیل خوبی برای تکراری شدن دارد.

تغییرات Remaster

اولین تغییری که محسوس است فریم ریت بازی است که به صورت ۶۰ فریم اجرا می شود در نتیجه تجربه به مراتب روان تری را برای شما خواهد داشت و از سوی دیگر هم حالا رزلوشن بازی نیز به استاندارد پایه نسل هشتم یعنی Full HD ارتقا یافته است. این ها در ظاهر و بر روی کاغذ بسیار جالب و جذاب هستند. البته این ظاهر قضیه است و در حقیقت تفاوت های گرافیکی نسبت به نسخه اول بسیار ناچیز است.

بله بسیار ناچیز است! به دلیل اینکه حتی سازندگان نسبت به ایجاد یک بازسازی کلی نسبت به نسخه اولیه نیز اقدام نکردند و تمام چیزی که مشاهده می کنید همان بافت ها و طراحی هایی هستند که سالیان قبل نیز دیده بودید. چیزی که می توانست بسیار جالب تر باشد ایجاد حداقل بافت های جدید در بازی بود که از خیر آن نیز گذشتند و همین Texture های ساده و اولیه بدون عمق تمام چیزی است که شما در این نسخه پیدا خواهید کرد.

و قضیه آنجایی بدتر میشود که متوجه میشویم این بازی با این گرافیک افت فریم هم دارد! این مشکل خود را در میانه نبرد های سنگین نمایان می کند که نیرو های خودی و دشمن در حال تبادل آتش هستند و در این جا است که یک بازی قدیمی باز هم نمی تواند نرخ فریم خودش را حفظ کند و با جمع شدن بیش از ۵ یا ۶ نفر به سرعت شاهد افت فریم محسوس در بازی هستیم.

 

تخریب پذیری

همیشه تخریب پذیری در  Red Faction ها حرف اول و آخر را میزند و در واقع کل ساختار گیم پلی و گان پلی و حتی داستان بازی نیز حول محور این ویژگی است، انتظار بیشتر و بهتری از افکت های گرافیکی این بخش می رفت که البته بار دیگر هم سازندگان ما را نا امید کردند و یا باید گفت که در اقع هیچ تغییری در این بخش وارد نکردند.

در این میان تنها چیزی که می تواند اندکی لذت و تنوع بازی بیافزاید گیم پلی خاص بازی است. همان طور که اشاره هم شد همه چیز در بازی در راستای تخریب پذیری بازی است. این بازی تخریب پذیری دارد و در نتیجه تمام مراحل و فعالیت ها نیز حول محور این ویژگی قرار دارد. ماموریت های بازی تماما شامل نابود کردن و ترکاندن و کشتن است و غیر از آن هم چیز دیگری از بازی انتظار نمی رفت. از سویی بازی دارای پنج منطقه مختلف است که البته همه نیز به طرز ساده ای به یکدیگر چسبیده اند ولی حتی برای نشانه گذاری یک منطقه هم باید پیشتر به آن جا سر زده باشید.

صدا گذاری

با توجه به زمان عرضه بازی و شرایط آن روز ها باز هم کم کاری های صدا گذاری بازی برای هر دوره تاریخی غیر موجه است. جدا از صدا گذاری شخصیت هایی که بسیار هم دم دستی گونه و با تلاش برای به حداقل رساندن هزینه ها انجام شده است، در بازی چیزی به نام موسیقی درست و حسابی هم وجود ندارد که باعث می شود گذراندن زمان و یا کشف نقاط جدید در دنیای بازی به کاری بس خسته کننده و زجر آور بدل شود. در سمت دیگر NPC ها در تمام طول مدت بازی یک کلمه هم سخن نگفتند و یا صدا گذاری تجهیزات و وسایل نیز به حدی ابتدایی و مسخره است که ارزشی هم در صحبت راجع به آن وجود ندارد.

نتیجه نهایی

بازی Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered در قیاس با بازی های ریمستر دیگر یک ریمستر تمیز و بی نقض نیست و مشکلات زیادی را دارد که شاید بهتر بود سازندگان آن را ریمستر نمی کردند یا اسم این نسخه را ریمستر شده نمیگذاشتند، ولی اگر با سری Red Faction خاطرات زیادی دارید بدون شک این بازی را خریداری کنید و از آن لذت ببرید ولی اگر یک گیمر تازه هستید و با این سری خاطرات ندارید فکر نمیکنم زیاد از این بازی لذت ببرید.

Verdict

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered is not a bad remaster and is not a great remaster either, there are some problems in the game that may bother you such as frame drop or textures quality but in general it’s not a bad remaster or a bad game, anyway , if you have a lots of memories with Red Faction series, then you should experience this one too but if you are a new gamer who doesn’t have any memory with this series then i don’t think that you enjoy it but don’t decide with our review go and watch a trailer and then decide to buy it or not

سازندگان 

توسعه دهنده : Kaiko Games

ناشر : THQ

Developers and Publishers

Developer : Kaiko Games

Publisher : THQ

How to buy

Xbox Version

PS4 Version

Steam Version

خرید

اکس باکس

پلی استیشن ۴

استیم

توضیحات
 
مثبت

سرعت بالای گیم پلی
سیستم تخریب پذیری خوب

منفی

گیم پلی خسته کننده
باگ های فنی و گرافیکی
موسیقی ضعیف

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران
1 امتیاز:

شما این امتیاز را داده اید

اولین نفر برای نظر باشید.
 
ترک یک پاسخ »

 

ارسال نظر 

گیم پلی

گرافیک

صدا

داستان


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.