نقدوبرسی بازی
0 دیدگاه

نقد و بررسی بازی The Crew 2

توسطدرجمعه ۸ تیر ۹۷
 

شاید بخش داستانی نسخه اول، یکی از نکات منفی وحشتناک در بازی بود. متاسفانه باید بگویم که هم اکنون هم توجه چندانی به داستان نشده! در مجموع شاهد چندین کات‌سین و چند دیالوگ هستیم و البته طراحی چهره مرده و بسیار ناامید کننده! که خب، گویا فقط برای پیش بردن چند مسابقه در بازی قرار داده شدند. خب! مشکلی ندارد که! می‌رویم و از یک بخش آنلاین عالی لذت می‌بریم. اما خبر بد این است که بخش PVP بازی هنوز باز نشده و تنها کاری هم که می‌توان فعلاً انجام داد، مسابقه با هوش مصنوعی و جا به جا کردن رکوردها، به علاوه بازی محدود با دوستان است (co-op). این درست که جا به جا کردن رکوردها سرگرم کننده است و البته مسابقه با هوش مصنوعی در درجات سختی بالا لذت بخش، اما به جِد می‌توانم بگویم که در حین بازی، به شدت در بازی احساس کمبود می‌کردم! نه بخاطر کم بودن تعداد ماشین‌ها و موتورها، هواپیماها و قایق‌ها! نه! از اینکه نمی‌دانستیم واقعاً باید با این همه ماشین و وسایل نقلیه بی‌نظیر بدون یک بخش رقابتی آنلاین چه کنیم! در جهانی به این بزرگی، و با اینهمه وسیله نقلیه خوب و زیبا، قطعاً وجود کمبودهایی نظیر نبود رقابت‌های آنلاین عالی و یا حتی یک بخش داستانی زیبا به شدت احساس می‌شود. (حتی اگر بازهم سازندگان در این زمینه ادعایی نداشته باشند.) هوش مصنوعی حتی، در بسیاری از لحظات قابل پیش‌بینی می‌شود و همین مورد، به بدنه بازی ضربه زده. حتی با وجود اینکه بخش co-op بازی به خودیِ خود می‌تواند تا مدتی، سرگرم کننده باشد، اما بازهم بدون شک اگر یوبی‌سافت، قبل از انتشار عنوانش، در بخش آنلاین و چندنفره بازی تجدید نظر می‌کرد و شاهد وجود یک پکیج کامل و عالی از همان روز انتشار بودیم، تجربه The Crew 2 بسیار ارزشمندتر از قبل می‌شد.

یوبی‌سافت، شاید پس از ماجراهایی که برای خودش درست کرد، همیشه مجبور است تا موجی که هرچند این روزها شدتش کمتر شده، اما هنوز هم وجود دارد را با خودش به دوش بکشد؛ همیشه و پس از هر بازی! انتقادهایی که حتی بعضی از آنها، منطقی هم نیستند اما هنوز هم می‌خواهند ضربه بزنند. نمی‌توان منکر این شد که اشتباه و یا اتفاقی نیفتاده است؛ اما نباید آنقدر ظالم بود، که هر دو چشم را، بر روی نکات مثبت یک بازی بست. ما نمی‌توانیم، آنقدر حق به جانب باشیم که پیشرفت‌های سازندگان را در AC: Origin نادیده بگیریم؛ یا آنکه از زیبایی‌های FarCry 5 صحبت نکنیم. بیایید همگی عینک به رنگ رزمان را بگذاریم و به استقبال The Crew 2 برویم. هرچقدر هم که از سری فورزا لذت بردیم، و هراندازه هم که با GT خاطره داریم!

خب بگذارید از نکات خوب بازی شروع کنیم! خیر سرمان با عینک خوش‌بینی آمده بودیم! بله! نقشه بازی یکی از بهترین نکات بازی و زیباترین آنهاست. فقط کافی است تا کمی در آن پیش بروید تا واقعاً احساس کنید خیابان‌های آمریکا را برایتان خالی کرده‌اند و جارو کشیده‌اند تا فقط گاز بدهید! اما خب بعضی همین خالی بودن نقشه از همه چیز خیلی آزاردهنده ظاهر می‌شود؛ و البته این همان مشکلی است که در سنه اول نیز با آن سروکار داشتیم؛ یک آمریکای مرده! شماره اول بازی، با مشکلاتی نظیر فضاسازی و داستان و فیزیک ضعیف به میدان آمده بود، اما اینبار با دیدن نقشه، دوباره قرار است تا خیره نورپردازی کم‌نظیر یوبی‌سافت بشویم؛ موردی که کمپانی فرانسوی همیشه در آن خوب بوده و عالی عمل کرده. نقشه بازی، آنقدر وسیع است که حتی اگر بخواهیم زیبایی‌های مناطق مختلف را درنظر نگیریم، حداقل کاری که برایمان می‌کند این است که می‌تواند بازی را از خسته کننده بودن نجات بدهد یا اینکه حداقل رسیدن آن را کندتر کند! (دلیلش را پایین‌تر متوجه می‌شویم!) خوشبختانه، با توجه به تنوع شرایط آب و هوایی آمریکا نیز، همه چیز به خوبی از آب در آمده. حتی اگر گاهی، در آفتابی‌ و گرم‌ترین شهرهای کشور هم برف ببارد! زیبایی کار آنجا چشم‌نوازتر می‌شود که می‌بینیم، در مناطق مختلف، حیوانات مختلفی نیز وجود دارند. سازندگان، عملاً یک حیات‌وحش در بازی قرار داده‌اند که انصافاً جای تحسین دارد. از مناطق کوهستانی و کرکس‌ها گرفته تا باتلاق و تمساح‌ها، خیلی خوب، به هر چه زیباتر شدن بازی کمک کرده‌اند. حتی در شرایط مختلف، همانگونه که انتظار می‌رفت شیوه کنترل وسایل نقلیه متفاوت است و با اضافه شدن آب و هوای زنده که واقعاً نیاز است، سعی در هرچه طبیعی‌تر بودن اتفاقات بازی صورت گرفته. طراحی هنری، صحنه‌های زیبایی را هنگام تجربه خلق می‌کند و این نقشه بزرگ، اصلاً دوست ندارد تا شما را از سر جایتان بلند کند. اکنون و در نسخه دوم، تمرکز ویژه‌ای بر طراحی‌ها صورت گرفته و همانند فضاسازی، شاهد ماشین‌های باورپذیرتری هستیم. طراحی داخلی ماشین‌ها نیز قابل قبول و زیبا شده و البته باید این را در نظر گرفت که سازندگان، اصلاً هیچ سروصدایی هم در این باره نکردند. در یک جمله، انعکاس نور روی بدنه ماشین‌ها، آب، و حتی آسفالت واقعاً زیبا نشان می‌دهد!

لوت‌باکس‌ها هم البته بازگشته‌اند! بله! همان لوت‌باکس‌هایی که حسابی در Star Wars: BF 2 سروصدا به پا کردند. حالا در The Crew 2 برگشته‌اند تا دوباره سعادت دیدارشان را داشته باشیم. اما اگر صادق باشیم، آنها رسما کار خیلی خاصی نمی‌کنند. آنها تفاوت خیلی خاصی در حالت کلی ایجاد نمی‌کنند و تنها می‌توانید به ظاهر بسنده کنید! یکی از اتفاقات خوب در بازی نیز Fast Travel است که البته انصافاً با توجه به بزرگی نقشه نیازمان می‌شود و رانندگی‌هم به هر حال در مسافت‌های طولانی آزاردهنده می‌شود و نیاز به اینچنین قابلیتی است. همه اینها هم به کنار، حالت Photo Mod در این یک بازی هم که شده، حسابی گل کاشته و پر جزئیات و بسیار زیبا است! مطمئناً در طول بازی، کلی لحظات جالب خواهید داشت که عکس گرفتن از آنها، آن هم با Photo Mod بی‌نظیر و غنی بازی یک نعمت است! گویا که خود شمایید که دارید برای بازی، پوستر تبلیغاتی می‌سازید!در زمینه صداگذاری وسایل نقلیه هم سازندگان سنگ تمام گذاشتند و شاهد بهترین صداها برای انواع شرایط آب و هوایی و برخوردها هستیم. رادیوی بازی هم همواره آهنگ‌های سریع و هیجان‌انگیز، مناسب با جو بازی پخش می‌کند، اما خیلی جذاب‌تر می‌شد اگر که سازندگان، به دیگر سبک‌های موسیقی، و با حضور آلبوم‌های معروف از ستارگان پاپ و دیگر سبک‌ها، مخصوصاً در حالت خارج از جاده توجه می‌کردند! گاهی واقعاً بازی، هیچگونه لودینگ طولانی مدتی ندارد و این موضوع با توجه به نقشه فوق‌العاده وسیع بازی، حرکتی بسیار درخور توجه است. حالا، حتی برای انتقال به دورترین فواصل ممکن هم نیازی به لودینگ‌های خسته کننده نداریم. خوشبختانه، تمامی بخش‌های نقشه هم از همان ابتدا آزاد و باز هستند و حتی بازی، به صورت رایگان امکانات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد! شما حتی می‌توانید ماشین‌های مورد علاقه‌تان برای خرید را امتحان کنید! اما خب علی‌رغم همه اینها، ماشین‌ها و وسایل دیگر رایگان نیستند و برای خرید ماشین نیاز به دنبال کننده و جمع آوری امتیاز دارید. مورد دیگر هم انیمیشن‌ها برخورد و صدالبته، واکنش خودروها و دیگر وسایل به این برخوردهاست! این واکنش‌ها اصلاً و ابداً رضایت بخش نیستند و واقعاً آن احساس لازم را به ما نمی‌دهند.

توضیحات
 
مثبت

نقشه بسیار بزرگ و وسیع
فوتو مود بسیار جالب
تنوع در ماشین ها و کلاس های مسابقه
نبود لودینگ در بازی

منفی

لوت باکس های مسخره
نبود PVP قوی
تصادفات مصنوعی

امتیاز نویسنده
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیازات

شناور برای رای دادن به
امتیاز کاربر
 
گیم پلی

 
گرافیک

 
صدا

 
داستان

میانگین امتیاز کاربران

شما این امتیاز را داده اید

اولین نفر برای نظر باشید.
 
ترک یک پاسخ »

 

ارسال نظر 

گیم پلی

گرافیک

صدا

داستان


این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.